Žiletka nabízí svým uživatelům mnohem lepší výsledky, než moderní způsob holení. Pokožku klasickým strojkem oholíte oproti moderním nástrojům do hladka. Záleží však i na způsobu a celkovém postupu, který si zvolíme. V tomto článku se podíváme na to, že i při obyčejném holení lze udělat výrazné chyby ovlivňující konečnou spokojenost.
Investice do mokrého holení
Ještě před tím, než se pustíte do operativního postupu, je nutné si pořídit základní vybavení, kterým se bezesporu stává holicí strojek na žiletky. Pokud ho zrovna neukrýváte ve skříní po svém otci, vydejte se na nákup. Doporučujeme zvolit internetovou cestu a poohlédnout se po značkách jako jsou Timor, Art of Shaving, Edwin Jagger nebo Mühle. K tomu je zapotřebí i kvalitní žiletka například od společnosti Astra. Nezapomeňte na kvalitní vodu po holení nebo krém.
Připravte se
K holení přistupujte ve večerních hodinách, kdy je pokožka nejméně náchylná. Ke změkčení vousů doporučujeme horkou sprchu, po té bude celá operace mnohem jednoduší. Do holicího strojku vložte žiletku a nezapomínejte na opatrné zacházení. Přece jen jsou moderní holicí strojky výrazně bezpečnější a snadněji se pořežete právě s touto. Vezměte si navlhčenou štětku a krouživými pohyby vytvořte z mýdla pěnu.
Jak se holit
Zde přichází zásadní rozdíl. U moderních strojků jsou žiletky uchycené šikmo, což u klasického nenaleznete. Zde je třeba zvolit trochu větší náklon k pokožce tak, aby žiletka uvnitř byla takřka vodorovně k požadovanému místu. Holte se vždy po směru růstu. Na holící strojek nikdy netlačte.
Navíc máte dva tahy k tomu, než bude zapotřebí strojek opláchnout. Stačí holicí strojek v ruce otočit na druhou stranu. Dbejte na to, že není vhodné holit místo, kde není nanesena pěna. Po skončení se opláchněte studenou vodou, která stahuje póry a jemně se osušte přikládáním ručníku na tvář.
Kvalitní příslušenství a nástroje naleznete na stránách ww.luxusni-holeni.cz.