Každý úvěr je tak bezpečný, jak ho je dlužník schopen splácet. Toto moudro v sobě nese veliký kus pravdy. Úvěr, a to ani nebankovní úvěr, který je dnes velmi populární a zdaleka již není záležitostí lichvářů a podvodníků, neznamená, že váš rodinný rozpočet nebude vyždímaný na nulu. Pokud si vyberte vhodný produkt a budete dodržovat pár základních zásad, nemusíte se půjčování peněz vůbec bát.
1. Vyberte si ten správný úvěr
Ještě před tím, než se do nebankovních úvěrů pustíte, si ujasněte, zdali úvěr skutečně potřebujete. Nenechte se ovládnout emocemi a jednejte na základě rozumu. Stejně tak při vybírání konkrétního úvěru. Nesáhněte hned po tom prvním, který uvidíte, ale porovnejte si několik různých nabídek a z nich si vyberte tu nejvýhodnější.
2. Sjednejte si vhodné podmínky úvěru
Výběr toho správného spotřebitelského úvěru je tím základním předpokladem pro úspěšné splácení. Nyní k parametrům vámi zvoleného úvěru. Jednoduše si nastavte takovou výši úvěru takovou dobu splatnosti, kterou jste vzhledem ke svým aktuálním finančním možnostem schopni splácet. Další výhody, jako je například úvěr na cokoliv, tedy poskytnutí peněz ve velmi krátkém čase (třeba i do druhého dne) nebo nepřítomnost povinnosti sdělovat účel půjčky, byste měli přetřásat až v dalších fázích uvažování.
3. Nezapomínejte na splátky
Když si nastavíte takové parametry nebankovní půjčky, které jste schopni plnit, plňte je svědomitě a pravidelně. Nyní se nebavíme o situaci, kdy na splátky nemáte, ale svědomitém splácení. Doporučujeme nastavit si u vaší banky trvalý příkaz v dostatečném časovém předstihu před datem splatnosti měsíční splátky.
4. Při jakýchkoliv problémech se nebojte ozvat
Krátkodobá momentální platební neschopnost je relativně normální. Pokud se včas ozvete a nebudete problémy zametat po koberec, je vám společnost Vitacredit ochotna nabídnout odklad, snížení splátek, prodloužení doby splatnosti či jiná řešení. Nezavírejte tedy před problémy oči.
5. Mějte přehled o svých financích
Na závěr možná to nejpodstatnější. Mějte dokonalý přehled o své finanční situaci. Když víte, jaké jsou vaše příjmy a nezbytné výdaje, je rozhodování o půjčkách, ať bankovních či nebankovních půjčkách hned jednodušší.