Na chaty a chalupy jezdíme za odpočinkem, sportem i zážitky. V létě je na nich krásně a chlad nás netrápí, na začátku jara se ale bez zatopení v krbu nebo kamnech neobejdeme.
Jaro láká na chaty
S prvními slunečními paprsky se začneme těšit na jaro a pro majitele chat a chalup to také znamená začátek sezóny. I když je počasí venku ještě studené, alespoň o víkendu chceme začít s přípravami na léto. Někteří se naopak ještě zimy nechtějí vzdát a na chaty v horách vyráží za sněhem a lyžováním. Milovníci zimních sportů i jara však mají na chatách společné chladné dny i noci. Uvnitř bývá pořádná zima a se zatopením můžeme mít problémy, dřevo je vlhké či dokonce mokré, nechce hořet a z kamen nesálá ono žádané teplo. Dřevěné briketymohou být skvělým řešením, jak topit a nespoléhat se na stav dřeva. Jsou vyrobené z pilin a štěpků dřevin, lisované pod vysokým tlakem do tvaru válců nebo kvádrů a vydrží hořet a sálat teplo několik hodin. Není tak nutné odbíhat od práce venku, kterou po zimě má každý, a neustále řešit přikládání.
Pro teplé noci
Výhřevnost dřevních briket je vysoká a rychle tak vyženou zimu z chalupy. Mají minimální odpad, popel lze využít i jako hnojivo, protože neobsahuje žádné chemické látky. Jako pojivo slouží u dřevěných briket látka lignin, kterou dřevo obsahuje přirozeně, nepoužívají se žádná lepidla ani syntetické látky. Topení s briketami je tak ekonomicky i ekologicky výhodné. Pro dlouhé noci, při kterých bychom jinak museli nařizovat budík a vstávat kvůli přikládání, jsou ideální noční brikety. Ty se vyrábí lisování kůry a doba, po kterou hoří, je 10 – 16 hodin. Můžeme tak klidně spát bez obav z vyhasnutí ohně a probuzení se do zimy.
Dřevěné brikety představují pohodlný způsob, jak být i v zimě nebo časném jaru na chatě v teple a nemuset se trápit s přípravou dřeva a jeho zásobami. Balení briket se snadno skladuje a jsou vždy připraveny k použití.