Chůze následně přetavená v ryzí běh se považuje za nejpřirozenější lidský pohyb. Proto není žádný důvod jít této přirozenosti naproti, zato však po směru rozhodně ano. Běhání přináší celou řadu výhod, které docení kromě vaší fyzičky také mentální zdraví, neboť při sportování dochází k vyplavování endorfinů. Nicméně více jak dvě třetiny obyvatel naší země žije ve městech, čímž někdy dochází k tomu, že vykonat tento pohyb bývá o poznání složitější. Naštěstí tu existuje alternativa v podobě běžeckého pásu, o kterém si něco v následujících řádcích něco povíme.
Běhání jako takové
Jako u jiných věcí i v případě běhání je velmi vhodné si vytyčit cíl nebo správnou motivaci, která by jinak mohla chybět pro delší setrvání. Je už víceméně jedno, jestli si v tom najdete nějaký vyšší smysl nebo princip – podstata zůstává stále stejná, vydržet. Namotivovat vás může třeba fakt, že běháním posilníte zejména srdce jakožto jeden z nejdůležitějších orgánů celého těla. Dále si také zlepšíte trávení, snížíte hladinu cholesterolu a to nemluvě o pravidelném spalování kalorií, objemnější kapacitě plic a obecně lepší fyzické kondici.
Jak běhat na pásu
Jak už to bývá, bez pořádného rozcvičení to nepůjde. Před běháním je proto nutné se pořádně protáhnout a rozcvičit. Doporučujeme si taktéž vytvořit alespoň obdobu tréninkového plánu, který vás bude v běhání posouvat neustále vpřed. Můžete kupříkladu běhat na předem určený čas, podle čehož uvidíte přesně uběhnutou vzdálenost, jelikož ta je celou dobu zaznamenávána běžeckým pásem. Ze začátku se doporučuje necvičit déle jak 60 minut z důvodu postupného klesání tepové frekvence, čímž by se trénink stal neefektivní. Držte se spíše intervalu mezi 20 až 40 minutami.
Při tréninku na běžeckém pásu se hlavně pořádně rozcvičte a alespoň zpočátku moc nepřetahujte maximální doporučenou dobu cvičení, což platí obecně i v případě rotopedů nebo elektrokol.