V létě i v zimě se najdou večery, kdy chceme jen zalézt ke krbu a odpočívat v teple a klidu. Když ale máme špatné dřevo, místo relaxu nás čekají jen starosti.
Rychlé řešení
Když dopředu počítáme s tím, že budeme krb nebo krbová kamna využívat často, je příprava dřeva celkem náročný proces. Musíme ho sehnat, přivézt, rozřezat, nasekat, poskládat a ideálně nechat chvíli vysychat. Na jaře už ale většinou moc zásob nemáme a topíme tím, co je po ruce nebo nám zbylo v dřevníku. Často je to dřevo navlhlé či mokré, aprilové počasí udělá své a čas na vysychání už nemáme. Mokré dřevo ale celkem špatně hoří a tím, jak se z něj odpařuje voda, také hodně kouří. Když na to budeme myslet a necháme dřevo vyschnout doma, dlouho v krbu nevydrží a shoří velmi rychle. Ideálním řešením tak jsou dřevěné brikety, s vysokou výhřevností a minimálním odpadem, které vydrží hořet i několik hodin. Nemusíme tak chodit stále přikládat nebo naopak rozfoukávat oheň, teplo máme zajištěné téměř bez práce. Brikety se vyrábí lisováním dřevních pilin a štěpků, při kterém se nepoužívají žádné chemické přísady nebo lepidla.
Pro klid a pohodu
Někdy nám pro zahřátí stačí jen chvíle u krbu a hned je nám teplo. Když přijdeme z venku vymrzlí a vyfoukaní ledovým větrem, rádi se posadíme u krbu. Pak ale nechceme od tepla neustále odcházet a nechat se vyrušovat z odpočinku, abychom šli přiložit. A co teprve v noci, kdy by nás přikládání budilo a omezovalo v klidném spánku. Udržet teplotu celou noc bez problémů zvládnou kůrové noční brikety, Vydrží hořet 10 – 16 hodin, takže je navečer stačí přiložit a až do rána se nemusíte nic starat. Navíc po jejich shoření zbude jen minimání odpad.
Pro pohodlné vytápění domu jsou skvělé dřevěné pelety, které se vyrábí na stejném principu a jsou vhodné do kotlů. Stejně jako brikety jsou šetrným palivem, které vám zajistí komfortní topení a příjemné teplo doma.