Příjemné jarní teploty, slunce a rozkvétající stromy i květiny. Pro někoho je to idylka, pro jiné nejhorší období roku. Pokud patříte do druhé skupiny, tak se nejspíš potýkáte s nepříjemnou alergií. Ta však vzniká nejen z pylu, ale také z prachu, případně špatného praní. Víte, jak to napravit?
1) Pokud trpíte alergií na pyl, bude pro vás jarní i letní období opět zatěžkávací zkouškou. Můžete brát léky, které by vám měly alergii zmírnit, ale také se zajímat o alternativní léčbu. Vyzkoušejte akupunkturu se skvělými výsledky. Stejně tak dobře funguje akupresura, kterou se můžete naučit například na osobní konzultaci nebo samotném kurzu.
2) U alergií fungují také ověřené babské rady. Mezi takové patří například konzumace ořechů a semínek. Dopřejte si dýňová, lněná nebo jiná semínka, které se dají přidat do salátů, brambor, ale také je využijete při pečení domácího pečiva. Pro podporu vašeho zdraví si klidně dopřejte hrst nebo polévkovou lžíci denně.
3) Některým lidem se alergie zhoršuje při úklidu a jedná se o alergii na prach. V takovém případě zkuste častěji větrat. Ideálně brzy ráno nebo později večer. V tuto dobu se většinou práší minimálně. U alergie na prach musíte udržovat svůj byt v čistotě, zapojte do prací partnera a také své děti. Není na škodu uklízet třeba s rouškou.
4) Objevit se může i alergie na různé materiály. Při nákupu oblečení si vybírejte raději bavlnu. Například bavlněné pánské spodní prádlo, stejně jako dámské prádlo z bavlny, bude pro vás tou nejlepší volbou. Zaručí nejen komfort při nošení, ale zároveň vás nemusí trápit alergie na umělé tkaniny.
5) Pozor si dávejte i při praní. Ať už perete oblečení, dámské kalhotky, pánské bavlněné trenýrky nebo jakékoliv jiné svršky, tak se zajímejte o složení prášku. Někomu může jeho chemické složení dělat zle a je tak nutné sáhnout po přírodním pracím prášku.
6) Při praní dámského i pánského spodního prádla se doporučuje vynechat aviváž. Ta sice prádlo krásně provoní, ale zároveň mu výrazně snižuje životnost. Spodní prádlo můžete prát také v umyvadle v rukách, ale v tomto případě se opět zajímejte o složení pracího prášku.
7) Většině alergiků pomáhá, když jede alespoň na týden nebo čtrnáct dní k moři. Taková ozdravná dovolená vám pomůže překonávat alergické obtíže po zbytek roku. Pokud si dovolenou nemůžete dovolit nebo neradi cestujete, využijte solnou jeskyni, případně koupání v bazénu se slanou vodou.
8) Velkým pomocníkem jsou také bylinky. Zajímejte se například o Bachové esence, které vám dokážou vyléčit alergii, ale také atopický ekzém. O nesnášenlivosti určitých druhů potravin a alergií na ně se vždy poraďte se svým lékařem.